İstek Artırıcıların Zararı Var Mı?

Tarih: 08.10.2019 21:01
İstek Artırıcıların Zararı Var Mı?
İstek artırıcı ilaçların zararı, son dönemde gerek kadınlar gerekse de erkekler tarafından merak konusu haline getirilmiştir. Günümüzde genci veya yaşlısı fark etmeksizin pek çok kişi tarafından kullanılan bu ilaçların sağlığa zararlarının olup olmadığı, zararlıysa ne derecede ve kimler için zararlı olabileceği hakkında internet üzerinde pek çok yazı ve tartışma bulunduğu aşikardır.

Bu noktada internet üzerinde yazılan her yazıya tamamen itibar edilmemesi gerekliliğinin yanında istek artırıcıların zararlarıhakkında uzmanların görüşlerine önem verilmesi dikkat çekilmesi gereken bir konudur.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de cinsel ilişkilerin memnuniyet verici seviyede yaşanamaması özellikle çiftler arasında pek çok problemin gün yüzüne çıkmasına neden olmaktadır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da cinsel yaşamı sağlıklı olmayan kişilerin hayatlarının pek çok alanında mutsuzluk yaşamaya devam etmesidir. Dolayısıyla cinsel yaşamı düzenleyici ilaçlar ve takviyeler, tüm dünyada olduğu kadar ülkemizde de üzerinde durulması gereken hassas bir konudur.

İstek Artırıcılar Nedir, Neden Kullanılır?
Cinsel istek artırıcıların kullanım alanları esasında her zaman gündemdeki yerini korusa da özellikle son yıllarda internet üzerinde sıklıkla dile getirilmesiyle yeniden popüler bir hale gelmiştir. Cinsel yönden diledikleri gibi ilişki yaşayamayan ve tatmin duygusuna ulaşamayan çiftlerin öncelikle bu durumu kabul etmeleri ve bunun akabinde söz konusu problemlerinin çözümüne yönelik doğru adımları atmaları gerekmektedir. Bu kapsamda gündeme gelen en önemli takviye ve ilaçların başında muhakkak cinsel ilişkiye istek arttırıcılar yani libido artıran destekler yer almaktadır.
Cinsel ilişkiye girme konusunda eşleriyle veya partnerleriyle isteksiz bir tavır sergileyen her ne kadar istese de bir türlü dilediği gibi cinsel deneyim yaşayamayan çiftler için üretilen istek artırıcılar, çiftlerin mutluluğa giden yolda sıklıkla başvurduğu tıbbi ürünler arasında yer almaktadır. Cinsel ilişki öncesinde birliktelik yaşamaktan çekinen ve istediği halde ilişki yaşayamayan kişiler cinsel istek artırıcılar sayesinde daha kolay bir şekilde cinsel birliktelik kurabilmenin tadını çıkarmaktadır.

İstek Artırıcıların Yan Etkileri Var Mıdır?
Cinsel istek artırıcıların yan etkileri her tıbbi ilaçta olduğu gibi mümkündür. Nitekim uzmanlar tarafından özellikle cinsel gücü ve isteği uyandırması için üretilen bu ilaçlar birtakım yan etkilere sebep olabilmektedir Ancak bu yan etkiler yalnızca yüksek dozda kullanılması veya cinsel istek artırıcı ilaçların tavsiye edilen tüketim şeklinin aksine kullanımlarda gündeme gelmesi mümkün olmaktadır. Genel olarak istek artırıcıların kullanımında görülen yan etkiler şunlardan oluşmaktadır:
 • Baş ağrısı
 • Mide bulantısı ve kusma
 • Ciltte kızarıklık ve kaşıntı
 • Uyku hali
 • Sersemlik hali
İstek Artırıcıları Kimler Kullanamaz?
Cinsel istek artırıcıları kullanmaması gereken kişiler, uzmanlar tarafından defaatle tavsiye ettiği ve uyardığı kişilerden oluşmaktadır. Bu bağlamda her ne kadar cinsel ilişki konusunda isteksizlik yaşasa dahi istek artırıcı kullanmaması gereken kişiler şunlardan oluşmaktadır:
 • Kısa bir süre önce kalp krizi vakası yaşayanlar
 • Sürekli göğüs ağrısı şikayeti çekenler
 • Hipertansiyonu olanlar
 • Ağır derecede düşük tansiyonu olanlar
 • Yakın zamanda felç veya inme geçirenler
 • Karaciğer, böbrek ve kalp yetmezliği bulunanlar
 • Hamile ve emziren kadınlar
 • Astım hastaları ve solunum enfeksiyonu yaşayanlar
İstek Artırıcılar Nereden Satın Alınır?
Cinsel istek artırıcıları satın almak isteyen bay veya bayanlar, internet üzerinden hizmet veren sitemizden yararlanarak diledikleri ürüne uygun fiyatlarla kolay bir şekilde kavuşabilirler. Hala istek artırıcıların zararları hakkında endişelere sahipseniz bu ilaçları kullanabilir olduğunuzu öğrenmek için doktora danışmanız gerekmektedir.

 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...